Radosław Gumułka, prezes Grupy Gumułka, był gościem programu Trudny Rynek w Telewizji Katowice. W programie wykorzystano też wyniki sondażu Grupy Gumułka przeprowadzonego wśród przedsiębiorców.

Najnowsze wydanie Trudnego Rynku poświęcone było obecnej sytuacji gospodarczej w woj. śląskim i perspektywom w tym zakresie. Zdaniem Radosława Gumułki nasz region w najbliższych miesiącach czeka wiele wyzwań. Jednym z najważniejszych będzie sytuacja w górnictwie. Prezes podkreślił też konieczność poszukiwania innowacyjnych rozwiązań przez firmy z naszego regionu.

W programie wykorzystano również wyniki sondażu, przeprowadzonego wśród przedsiębiorców przez Grupę Gumułka. 26 proc. ankietowanych pozytywnie oceniło obecną sytuację na rynku, przeciwnego zdania było 16 proc, natomiast aż 52 proc. oceniło ją neutralnie. Z sondażu wynika też, że 29 proc. przedsiębiorców zamierza w najbliższym czasie zwiększyć zatrudnienie, 39 proc. nie zamierza działać w tym kierunku.

Trudny Rynek to czołowy program Telewizji Katowice o tematyce społeczno-gospodarczej. Jego najnowsze wydanie można obejrzeć tutaj.