Ankieterzy Grupy Gumułka na zlecenie TVP Katowice przeprowadzili kolejny sondaż. Tym razem pytaliśmy mieszańców regionu o ich ocenę funkcjonowania KZK GOP. Wyniki sondażu wyemitowano w najnowszym wydaniu programu "Trudny Rynek".

Jedno z pytań dotyczyło wywiązywania się KZK GOP z roli organizatora komunikacji w aglomeracji śląskiej. Ocena wypadła dobrze, ponieważ 67 proc. osób oceniło działania KZK GOP go pozytywnie, a tylko 20 proc. negatywnie.

Ankietowani byli również pytani o preferowany model komunikacji w regionie. Aż 73 proc. wskazało na obecne rozwiązanie, gdy organizatorem komunikacji jest KZK GOP.

Sondaż dotyczył też wiedzy na temat celów i zasad funkcjonowania Związku Metropolitalnego. Na "dwójkę" oceniło ją 30 proc., na "trójkę" - 29 proc.

Aż 28 proc. ankietowanych nie miało zdania. Kolejne z pytań odnosiło się do powołania Związku Metropolitalnego i tego, czy dzięki niemu poprawi się funkcjonowanie publicznej komunikacji zbiorowej na terenie aglomeracji śląskiej. Twierdzącą odpowiedziało 54 proc. ankietowanych, negatywnie - 7 proc.

Całe wydanie "Trudnego Rynku" oraz dokładne wyniki sondażu Grupy Gumułka są dostępne na stronie TVP KATOWICE.